2014/08/11

Hej :)
Dziś chciałabym poruszyć temat już tak bardzo rozpowszechniony w epoce komputerów, a mianowicie... o internetowych przyjaźniach.
Tak wielu ludzi poznaje swoją drugą połówkę na całe życie przez właśnie gadu-gadu, facebooka, omegle lub na innych stronach. Można powiedzieć, że mieli szczęście, że nie natrwafili na kogoś zupełnie innego?


Nigdy nie wiadomo, kto jest za drugą stroną ekranu, z kim tak naprawdę rozmawiamy. Różnie bywa. Ale jednak ufamy tej osobie, czyli coś nas już musi łączyć. Czasami dużo lepiej się rozmawia z osobą poznaną dopiero co w internecie niż z bardzo dobrą koleżanką ze szkoły. Zastanawiałam się czemu tak jest. Wydaję mi się, że bardziej jesteśmy w stanie zaufać/powierzyć tajemnicę osobie, która mieszka od naszych znajomych i od nas samych kilkaset kilometrów dalej. Czujemy, że nic nam nie będzie na 100% zagrażało, skoro ta osoba nawet nie wie, gdzie mieszkamy. 


 No ale zdarza się również, że zaczynamy tę osobę traktować jak prawdziwego przyjaciela. Niekiedy nocujecie u siebie, potraficie kilka godzin przegadać na skype. Wysyłacie sobie prezenty na urodziny/imieniny/gwiazdkę. Czujecie, że z tą osobą rozmawia Wam się niewyobrażalnie dobrze, a może nawet i najlepiej. I tego wszystkiego Wam tu życzę, gdybyście poznali kogoś właśnie za pomocą klawiatury :). Moim zdaniem można trochę zaufać ludziom, nie każdy jest pedofilem czy złodziejem. Jednak trzeba bardzo uważać, zwłaszcza zanim się nie zobaczy tej osoby w kamerce. Bo jak to mówią. 16-letni/a Szymon/Kasia może być 50-letnim Włodkiem.

 spodenki - Reserved | bluzka - Reserved


16 komentarzy:

 1. Śliczne zdjęcia *-*

  Ja obserwuje teraz twoja kolej :) / http://nicoole-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety nie mam takiej internetowej przyjaciółki, a bardzo bym chciała :(
  Jednak mam dużo znajomych poznanych w ten sposób i jestem bardzo zadowolona!
  http://nutellaax.blogspot.com/ ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajne zdjęcia :)
  ja przyjaciółek nie mam poznanych przez internet ale mam za to znajomych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne zdjęcia.Podoba mi się ta bluzka,szkoda,że nie ma zbliżenia na nią :)
  http://malinoweciernie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że bardzo ciekawy temat poruszyłaś i śliczne fotki ;)

  http://aiden-ejsmont.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie szukam internetowych przyjaźni, chociaż czasem widzę w tym dużo plusów ;)
  Ciekawe zdjęcia i piękna okolica! x

  http://codzia-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś spotkałąm się z internetowymi znajomymi i nie żałuje!
  http://zyciowa-salatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Super post, pisz takich więcej bo naprawde ci wychodzą! ;* może w następnym poście opiszesz swoje ulubione blogerki/blogerów?

  jugii.blogspot.com - klik

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam różnie... Rozmawiam przez internet z kolegami ale przeważnie po angielsku i są o kilka tysięcy kilometrów ode mnie ;p Ale po prostu rozmawiam, ogólnie z nudów :) To nie ani przyjaciel w sumie nawet nie kolega... Tylko znajomy ;p Często piszemy o głupotach i się nie zwierzamy sobie ;) Ja nie ufam ludziom, taka jestem :)
  www.viecharlotte.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla bezpieczeństwa warto pogadać z kimś na skype, wtedy przynajmniej wiesz o co chodzi. http://meryandret.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie, nie którzy mają po prostu szczęście, że nie natrafili na kogoś innego :> Ja zawsze wolę pogadać kimś na skype bo można zobaczyć czy to na prawdę ta osoba :)
  Zapraszam na nowy post u mnie! http://mari-maari-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Internetowa przyjaźń to świetne rzecz. Śliczne zdjęcia! :)
  matrelsy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. So nice pictures and you are so pretty dear! :)
  Simimaus

  OdpowiedzUsuń
 14. Śliczne zdjęcia :) Internetowa przyjaźń to fajna rzecz, ale trzeba bardzo uważać właśnie na tych 16-sto, a jednak 50-cio letnich przyjaciół ;)
  zbieram obserwatorów na blogu bo chcę zacząć współpracę z firmą sheinside :) (przepraszam za reklamę ale liczę na pomoc )
  http://weromar.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja do internetowych przyjaźni i ogólnie znajomości jestem specyficznie nastawiona. Co prawda, lubię je nawiązywać, ale bardzo ciężko utrzymuje mi się kontakt w długim odstępie czasowym z osobą, której nie widzę na co dzień :(

  Zapraszam na nowy post : http://mikijiu.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny outfit *-*
  http://believeinyourdram.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń