2015/12/25


Myśl pozytywnie, nawet jeśli jest to bardzo trudne
Znam wiele osób, które nigdy nie widzą wyjścia z trudnej sytuacji. A przecież wyjście jest zawsze, tylko nie zawsze umiemy je znaleźć. Porównując je do drzwi, możemy w takim razie wyobrazić, że są one właśnie w tak okropnej sytuacji zakurzone, brudne, rozpadające się aż, ALE SĄ! To najważniejsze. Bo może za tymi właśnie drzwiami, które najmniej zachęcają do przejścia, kryje się coś pięknego, co pomoże nam szybciej lub wolniej rozwiązać nasz problem. Więc nie załamujmy się na samym początku, tylko usiądźmy i na spokojnie przemyślmy, co możemy zrobić i nie patrzmy, czy będzie to trudne, ważne, że w ogóle zaczniemy coś robić, a nie dołować się tylko naszym (nie)szczęśliwym życiem.


 ☺ Otwieraj się na ludzi
Wiem, że niektórzy mają z tym mały bądź większy problem, ale prawda jest taka, że towarzystwo innych ludzi, czy nawet zwierząt poprawia nam humor. Oczywiście, jeśli jakiś charakter osoby nam nie odpowiada to nie musimy się z nią trzymać, jednak warto być zawsze tolerancyjny i szanować każdego człowieka. 
Zapoznawaj nowych ludzi, utrzymuj z nimi kontakty, nie odrzucaj połączeń od przyjaciół, odpisuj na każde sms-y. Pokaż, że Ty jesteś dla nich przyjacielem takim jakim chcesz, by oni byli dla Ciebie lub jeszcze lepszym! 


 1 blouse - queen || 2 blouse - reserved || pants - sinsay

☺ Wyjdź z domu, rozwijaj się!
Zwracam się teraz do tych leniuszków. Zmuś się teraz chociaż do tego, aby przeliczyć ile dziennie spędzasz na oglądaniu tv, które staje się już powoli niemodne, czy nawet seriali na swoim laptopie. Wiem, że niektóre "kreują" naszą wyobraźnię, są ciekawe, uzależniające, bo już trochę tych seriali w swoim życiu sama obejrzałam. Ale jest to zwykły pochłaniacz czasu, który można zagospodarować na coś, co przyniesie Ci więcej plusów, jak np. spacer z rodziną, wyjazd z przyjaciółmi, warsztaty przeróżne, bieganie, siłownia, basen. Wtedy poznajesz realny świat, poprawiasz kontakty z bliskimi, rozwijasz się, przy okazji poznając nowych ludzi z podobnymi zainteresowaniami, chudniesz jeśli masz trochę nadwagi, nabierasz mięśni i wiele, wiele innych zalet. A jeśli trudno Ci odskoczyć tak od tego, to możesz równie dobrze obejrzeć swój ulubiony serial właśnie przy najwygodniejszych ćwiczeniach przystosowanych do oglądania czegoś, np. przysiady nie będą Ci raczej w tym przeszkadzać, a z czasem Twoja pupa stanie się duuużym atutem.


☺ Korzystaj z życia i spełniaj marzenia!
Prawda niestety jest taka, że jeśli zdecydujemy się założyć rodzinę, to przez czas wychowywania naszego dziecka czy dzieci będziemy miały mniej czasu lub nawet zero na spełnianie naszych życiowych postanowień. A jak wiemy, wychowanie dziecka trwa co najmniej 10-15 lat, gdy dziecko zaczyna się buntować i żyję już swoimi prawami, a gdy ktoś nie chcę skończyć na jednym?
Dlatego zadbajmy o to, by już w tym momencie zacząć pracować nad swoją przyszłością, bo ona zależy od teraźniejszości. Nie mów sobie, że i tak nie dasz rady. Rzadko się udaję coś od razu, za pierwszym razem. Myślisz, że alfabetu nauczyłaś/eś się w pięć sekund? Nie, oczywiście, że nie. Trwało to myślę trochę, ale w końcu się udało zapamiętać tyle literek. Chcesz zostać sportowcem? Zacznij teraz, nie za pół godziny, nie jutro, tylko w tym momencie, bo przekładając z dnia na dzień to wszystko, dostaniesz to wszystko i spełnisz swoje marzenia o tyle, o ile je w całym swoim życiu przekładałeś/aś. A czy tu nie chodzi o to, żeby jak najszybciej np. mieć cudowny kaloryfer na brzuchu? Gdybyś zliczył/a teraz ( w miesiącach czy nawet w latach) ile razy przekładałeś/aś swoje ćwiczenia nad nim czy nad czymś innym i byś teraz odjął/ęła je od swojego wieku i dalej regularnie ćwiczył/a to za pewne właśnie tak być teraz wyglądał/a (lub lepiej):☺ Nie patrz w przeszłość. Przyszłość też nie ma większego znaczenia bez TERAŹNIEJSZOŚCI
Przeszłość nie jest ważna już, kiedy minęła. Nie jesteś w stanie przecież zmienić tego, co się już stało. Dlatego mniej ważne (głupie) rzeczy zapominamy, a te bardziej głupie staramy się zapomnieć, jednak przeważnie nam to nie wychodzi, więc próbujemy je po prostu zaakceptować, co też jest bardzo trudne czasem. 
Żyjemy dalej, często myśląc o przyszłości. O tym co będziemy robić, jaką pracę wykonywać, z kim będziemy dzielić wspólne łóżko, czy będziemy żyć bogato, czy biednie. Będzie, co będzie. Najprawdopodobniej nie tak jak to dzisiaj widzimy, ale może nawet i jeszcze lepiej nam się będzie powodzić? Pamiętajmy, że naszą teraźniejszością pracujemy na naszą przyszłość i naszą teraźniejszością naprawiamy naszą przeszłość.
Nie bez powodu tak często powtarzam słowo "teraźniejszość", ponieważ to właśnie ona jest kluczem do naprawy naszych czynów wyrządzonych w przeszłości, nie popełniania tych samych błędów co kiedyś, a to wszystko nam pomaga, aby potem żyć łatwiej i mieć szczęśliwą przyszłość. Biorąc przykład blogowy, to zobaczcie jak wiele sławnych blogerek żyję teraz w dużym dostatku. Zdecydowana większość nie dostała tego od tak. Pracowała na to tak jak ja (wciąż pracuję) i Wy, czytelnicy i czytelniczki, których spora grupa ma również bloga i z pewnością marzy o jego rozwijaniu, czego celem jest całkowite rozwinięcie, nawet na skalę światową. I tego Wam wszystkim życzę!
Nie patrzcie już w przeszłość, ona już Was nauczyła bardzo dużo z życia, teraz Was uczy teraźniejszość, która z czasem także stanie się przeszłością. Uczymy się żyć przez cały czas, popełnianie błędów jest rzeczą ludzką. Stańmy się w przyszłości tym, kim chcemy być właśnie w tej, obecnej chwili. Powodzenia Miśki! :)


-------------------------------------------------------------------------------------------

Chciałabym polecić Wam bloga mojej przyjaciółki Izki, która swoją przygodę z blogowaniem zaczęła zawodowo, z bardzo dobrymi jakościowo zdjęciami, świetnym stylem pisania oraz częstą publikacją postów (nie to, co ja haha, chociaż jest już coraz lepiej chyba :D),
ZAPRASZAM!

http://xizzzus.blogspot.com13 komentarzy:

 1. Będę kierowała się tymi zasadami ;)
  Wesołych Świąt! :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba brać z życia ile się da i tego się trzymam!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne zasady , I dzięki za link do tego bloga bo jest naprawdę fajny ;)
  zapraszam
  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie to napisałaś, ten post mnie bardzo zmotywował, serio :D
  http://luuvmy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochana świetnie napisany post , bardzo miło mi się czytało.
  Co powiesz na wspólną obserwację. ?? Zapraszam serdecznie do mnie nowy post
  staram się o współpracę z pewną firmą z branży modowej, byłabym niezmiernie wdzięczna jeśli poklikałabyś w linki do ubrań w moim najnowszym poście i skomentowała pod nim jeśli to zrobiłaś. Umożliwi mi to współpracę z nimi. Z góry pięknie dziękuję :*
  http://nicole-500.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Super porady

  http://mikaart-m.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie piszesz i na temat :) Bardzo mi się podoba
  Zapraszam na mojego bloga
  http://aleksaandrinee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. świetnie napisane! ;)

  jeszcze raz zapraszam do mnie ;)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. świetny blog :) ciekawy wpis ! :D
  zaprasam do mnie :)
  https://makarskastylee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń