2016/01/31

31/01/2016

Nie raz na pewno byłaś w sytuacji, w której nie potrafiłaś odmówić sobie już piątego cukierka, trzeciego kawałka ciasta, kolejnej godziny grania w simsy czy obejrzenia następnego odcinka Twojego ulubionego serialu w czasie, gdy za oknem była przepiękna, słoneczna pogoda. Te właśnie rzeczy pokazują jak słaba jest nasza wola. Wydaję mi się, że każdy chciałby nad nią popracować, ale wszyscy wiemy jak bardzo jest to trudne, zwłaszcza, gdy powoli się nam coś udaje. Po pierwsze - zmotywuj się!
Jeśli chcesz mieć super figurę musisz zacząć działać w tę stronę, zacząć jak "dziecko" amatorsko, które robi malutkie kroczki i dopiero się uczy, a zakończyć i trzymać poziom jako wysportowany i ten już "dorosły" albo inaczej zaawansowany osobnik. 
Zmiany są fajne, zwłaszcza w człowieku. Myśl o tym jak chcesz wyglądać, rozplanuj swój plan na tydzień i do dzieła!


Po drugie - nie hardcoruj się!
Jesteś tylko człowiekiem i zdarzają się upadki. Jeżeli masz problem ze słodyczami to nie obiecuj sobie, że już nigdy w życiu nie zjesz ich, bo Ci się nie uda raczej. Wyznacz sobie na początek trzy dni bez słodyczy, dwa tygodnie później 5 dni bez słodyczy, aż w końcu wytrzymasz tydzień i wtedy możesz działać na sporadyczności. Mianowicie.. jesz, kiedy chcesz, ale bardzo rzadko, np. raz w miesiącu, bo nawet sama nie będziesz odczuwała takiej potrzeby, żeby sięgnąć po coś słodkiego. 
Gdy już Cię najdzie taka ochota, żeby jednak zjeść coś niezdrowego, pomyśl natychmiast, że po zjedzeniu będziesz bardzo tego żałowała, a gdy nie zjesz, procent Twojego celulitu, jeśli go masz w ogóle, zmniejszy się minimalnie. A w końcu te najdrobniejsze rzeczy niepozornie wychodzą później na bardzo efektowne. 


Po trzecie - "3 życzenia, 3 podziękowania"
Wstając rano lub właśnie nie wstając z niechęci do szkoły pomyśl, co byś chciała dzisiaj zrobić, może coś innego, nowego. Rutyna nie jest zdrowa dla naszego układu nerwowego, lubimy te dobre emocje, pozytywny stres. Poproś siebie, Boga, kogokolwiek czy cokolwiek o trzy życzenia dotyczące nowego dnia, która sprawią, że pójdziesz spać ze wspomnieniami tymi lub innymi, za które podziękujesz.
Wystarczy, że powiesz trzy miłe i cudowne rzeczy bądź sytuacje, które Cię danego dnia spotkały, a gdy rano wstaniesz, poprosisz o kolejne trzy, które urozmaicą pozytywnie Twoje życie.
Po czwarte - nie myśl za dużo
Normalnym jest to, że jeśli coś bardzo chcemy, to cały czas o tym myślimy. Lub też nie chcemy. 
Przykładowo. Zastanawiasz się, czy iść biegać. Idź, po co marnujesz tyle minut na myślenie, czy chce Ci się, czy nie. Jeśli Ci się nie chcę, to idź. Nie chodzi o to byś się zmuszała, bo nie masz o tym myśleć. Wystarczy, że kompletnie nie będziesz myślała, ubierzesz się i pójdziesz biegać chociaż na te pół godziny. 
Tak samo ze słodyczami, papierosami czy jakimiś fastfoodami. Nie myśl o tym, czy Ci to zaszkodzi, czy nie, czy przytyjesz, czy może Twoja waga się wcale nie zmieni. Po prostu zapomnij o tej chęci i zajmij się czymś.


Po piąte - szukaj, nie trać nadziei ani motywacji
 Staraj się codziennie czytać artykuły lub oglądać filmiki związane z tym, z czym Twoja wola sobie słabo radzi. Strona tumblr jest poświęcona inspiracjom i motywacjom, na youtubie znajdziecie praktycznie wszystko. Jak zacząć biegać, ćwiczyć, czym zastąpić siłownię, czym słodycze, jak zmienić swój tryb życia.
Najważniejsze w silnej woli jest to, aby jej nie tracić, a budować. Ona siedzi w naszej psychice, ale ćwiczy się ją tak samo jak brzuch, nogi czy ręce. Gdy przez jakiś czas odpuścisz sobie, sama dobrze wiesz jak trudno zacząć od nowa. Nie pozwól aby znikła i motywuj siebie codziennie jak i ludzi wokół.

13 komentarzy:

 1. Fajny pomysł na post i dobrze piszesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowny blog i piękne zdjęcia :)
  Będę wpadać częściej ~!

  http://paulinaborek.blogspot.com/

  zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne włosy i mega uroczo wyglądasz. Oby tak dalej! :)

  http://teyzz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo motywujący post. Śliczne zdjęcia i stylizacja.
  http://apocalypse2189.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie w taki sposób zaczęłam ćwiczyć jogę, małymi kroczkami, z myślą o lepszej sylwetce. Teraz w sumie nie obchodzi mnie sama sylwetka (którą chciałam tylko troszkę podkreślić), ale samo wykonywanie ćwiczeń i lepsze samopoczucie. Na pewno skorzystam jutro z punktu o "3 życzeniach i 3 podziękowaniach". Bardzo jest mi trudno zmotywować się rano, żeby wstać o rozsądnej porze. Może poskutkuje :D
  ceceobverse.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne zdjęcia;)
  Masz przecudny szalik ;)
  Pozdrawiam!
  zubrzycanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Motywacja jest bardzo ważna ;D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny post :)
  Paulinandmee.blogspot.com nowy post , miło by mi było gdybyś zobaczyła :D pozdrawiam xd

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy post. Ja mam bardzo słabą silę woli jednak jak mam się wziąć za np. odchudzanie to się tego trzymam bo wiem że to dla mnie ważne. Ale jak np. mam odrobić pracę domową to niestety jest gorzej z tą silą woli ^^

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam takie motywujące posty, świetne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. moim problemem jest za wysokie stawianie sobie poprzeczki :)
  na przykład mówię sobie, że w ten weekend nauczę się do wszystkich sprawdzinów, a i tak wychodzi, że nawet połowy nie zrobię..
  http://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. motywujące ;)

  zapraszam na nowy post :)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń