2016/03/01

01/03/2016
DOCEŃ TO, CO MASZNie każdy człowiek należy do majętnych, nie każde dziecko ma też owych rodziców. Wszystko jednak kręci się wokół pieniędzy, które jak wiele ludzi uważa - przynoszą najwięcej szczęścia. Jest to po części prawda moim zdaniem. Móc zjeść nawet parę razy w tygodniu obiad na mieście, kupować sobie ubrania bądź inne rzeczy, nie patrząc ile ma się w portfelu czy na koncie, chodzenie do klubów, na wszelkie imprezy lub nawet robienie komuś droższych prezentów, bo "im coś droższe, tym lepsze". Te wszystkie rzeczy sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi ze swojego życia. 
Ale czy te rzeczy są ważniejsze od rodziny, dziewczyny, chłopaka, żony, męża, dzieci, przyjaciół, tego jak żyjesz teraz? Jeśli to czytasz ze swojego komputera, telefonu, czegokolwiek - jest bardzo dobrze wtedy. Nie narzekaj, że nie posiadasz iphona czy lepszego telefonu bądź laptopa. Inni mają znacznie gorzej i na niewiele rzeczy mogą sobie pozwolić, nawet dotyczące jedzenia.
Doceń to, co masz, bo nie wiesz, czy to stracisz, ani nie znasz dnia i godziny tej straty, a walcz o to, o co marzysz i czego pragniesz. Zawsze da się żyć lepiej, a to od Ciebie zależy, czy to osiągniesz. Doceniaj każdy swój postęp, dobry uczynek, swoje życie - wręcz korzystaj z niego jak tylko możesz. Nie czekaj aż stanie się coś złego, poważnie zachorujesz, stracisz kogoś. Codziennie rano dziękuj za każdy dzień swojego życia, pomyśl o wojnie, w której prawdopodobnie Twoja rodzina walczyła o to, byś mogła żyć tak jak żyjesz teraz. Doceniaj ich, siebie, swoje życie, swoich przyjaciół, pamiętaj o wszystkich, którzy pamiętają o Tobie, nie czekaj aż ich stracisz, tylko staraj się wszelkimi sposobami do tego nie dopuścić. Gdy nauczysz się doceniać swoje obecne życie, będziesz dopiero wtedy gotów stawiać coraz wyższe przeszkody, by dążyć do swych kolejnych marzeń. O to chodzi w życiu. Nie zatrzymujmy się w miejscu, by w przyszłości dużo bardziej również siebie doceniać i swoje osiągnięcia.


Chciałabym Was również zachęcić do obejrzenia sklepu banggood, który ceni się wysoką jakością, dużym asortymentem oraz wieloma częstymi promocjami :).KLIK                            KLIK                            KLIK                             KLIK

32 komentarze:

 1. Śliczny zegarek :) masz zupełną rację, pieniądze nie są najważniejsze a ludzie nie powinni żyć tym co było ale tym co jest :)
  beauty-ladymade.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie to napisałaś, W dzisiejszych czasach ludzie uważają że pieniądze to najważniejsza rzecz w życiu, że to one właśnie dają szczęście. Nie docenia się niestety tego co się ma, i żyje się tym co było. Ja w swoim życiu przeszłam wiele sytuacji które nauczyły mnie doceniać wszystkiego, i cieszyć się nawet z tych najmniejszych rzeczy. Nie liczą się pieniądze a to jakim się jest człowiekiem. Chciałabym aby to się zmieniło ale jeśli ludzie nie chcą nie da się nic na siłę z tym zrobić :)
  Pozdrawiam i obserwuję.

  http://czaswobiektywie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie to napisałaś.

  martinkax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie! Musimy zaczac doceniać to co mamy :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazwyczaj ciężko jest docenić to co się ma, doceniamy to wtedy jak to tracimy!
  Świetne zamówienie, miałam zamówić tą sukienkę, także czekam z niecierpliwością na Twoją opinie, martwiło mnie to czy przypadkiem góra sukienki nie będzie z innego materiału niż dół.
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Doceniamy, jak tracimy :/ Ładne zdjęcia i bardzo fajny post :33

  amatorskie-rysowanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie, trzeba doceniać to co mamy! Pieniądze to nie wszystko!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobrze napisane! Zgadzam się z tym, że należy doceniać to co mamy, bo nie zawsze pieniądze są najważniejsze. Masz bardzo ładny uśmiech! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie http://wobiektywiezycia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponowałaś wspólną obserwację, oczywiście! ja zostaję na dłużej, mam nadzieję, że Tobie też się spodoba u mnie i zostaniesz :)

   Usuń
 9. W życiu trzeba doceniać to co się ma, ponieważ świat może nas kiedyś zmusić byśmy docenili to co posiadaliśmy. wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mądry post. Świetnie ujęte.
  http://apocalypse2189.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie wyglądasz :) Śliczna jesteś :)Może wspólna obserwacja? Jeśli jesteś za ,to zaobserwuj. Daj znać u mnie na blogu ,że już ,a ja się jak zawsze odwdzięczę :)
  http://catch-a-glimpse.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna torebka ;)

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Życie jest tylko jedno i szkoda je stracić na niedocenianie :)
  http://lone-gunmens.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny wpis!
  Zapraszam http://missemilyes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. śliczna jesteś i supi piszesz:) Obs za obs?:) Ja już obserwuje!

  my blog-click

  OdpowiedzUsuń
 16. zgadzam się z tym co napisałaś ;)

  pozdrawiam i zapraszam na nowy post :)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo ładnie powiedziane. pieniądze są ważną częścią naszego życia, ale nie najważniejszą i o tym musimy pamiętać.
  doundone.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Moim zdaniem pieniądze w pewien sposób są ważne, ale trzeba pamiętać, że za nie, nie da się kupić uczuć, zdrowia czy przyjaciół :) Świetny post, bardzo motywujący. Boskie zdjęcia. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety ludzie doceniają to, co mają, kiedy to stracą.

  OdpowiedzUsuń
 20. Pewnie, że pieniądze są ważne. Ale nie najważniejsze. Jeżeli masz co na siebie założyć, co zjeść i nie chorujesz to możesz być szczęśliwym i bogatym. Bo prawdziwe bogactwo to nie stan konta. Niestety ludzie tego nie zauważają...

  xaniell.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Najważniejsze jest właśnie zdrowie. Co, że będziemy bogaci jak nawet do sklepu nie będziemy mogli wyjść?
  wchmurach12.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Pieniądze nie są najważniejsze. Ale dzięki nim nasze życie staje się dużo prostsze. Możemy wtedy kupić leki czy najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak przede wszystkim zdrowie jest najważniejsze. :)
  z-pasja-w-obiektywie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Zdecydowanie się z tobą zgadzam!
  Trzeba doceniać to co się ma, ale z tego co mi się wydaje teraz większości osób tego nie potrafi...
  Pozdrawiam, może wspólna obserwacja?
  http://tutajswiatsiekreci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Ładny golf :)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Często nie doceniamy tego co mamy, nie doceniamy szkoły, wolnych dni, lata, słońca, małego deszczu... myślę że bylibyśmy szczęśliwsi, gdybyśmy szczęście widzieli w tak małych i nie pozornych rzeczach. Niestety, zazwyczaj doceniamy wszystko po stracie, gdy jest już za późno. Gdy skończymy szkołę i zaczniemy pracę, gdy zacznie się sroga zima, gdy będzie zimno, gdy zaleje rzeki i wyleje się z nich woda. Takie przykłady ale myślę że trafne :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Powinniśmy doceniać to co mamy. Owszem, zgadzam się z Tobą to prawda, że pieniądze po części nas uszczęśliwiają, bo bądźmy szczerzy, kto nie chciałby jakiegoś dobrego samochodu. Jednakże powinniśmy doceniać to co mamy. To co, że nie mamy iphona czy laptopa, a mamy inny telefon. Cieszmy się, że mamy w ogóle jakiś telefon i że mamy inne wartościowe w życiu rzeczy. Bardzo fajnie napisany post ♥

  Troszkę o toksycznym związku, buziaki :* ZYCIEDLAPASJI

  OdpowiedzUsuń
 27. fajny post :)
  nieznam tej firmy ale z miłą chęcią poklikam w linki .
  Zapraszam do wspólnej obserwacji .
  Ja już : *

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo mądrze napisane, popieram. Śliczne zdjęcia. werlka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo mądry tekst... Często jesteśmy tak zajęci zdobywaniem kolejnych dóbr, że nie doceniamy tego co już mamy...
  Obserwuję :)
  http://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Super post ! Ja w tym roku jeszcze nie mam egzaminów, ale mam teraz dużo nauki, bo już mam pierwsze poprawki z ocen. Ta stronka co dałaś, jest świetna. Znalazłam tam wiele rzeczy, które bardzo mi się podobają.

  modpim.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń