2016/09/26

JESTEŚ DOBRYM CZY ZŁYM CZŁOWIEKIEM?

26.09.2016


Nie raz pewnie rozmyślałeś nad sobą. Dla niektórych takie oto myśli są dość niepoważne, głupie, bo przecież trzeba się cieszyć życiem, trzeba się akceptować i lubić, a nawet kochać takim jakim się jest. Jednak każdy z nas popełnia błędy. Są ludzie, którzy nie widzą ich i należy zwracać im uwagę, że źle popełnili. Inni wiedzą doskonale, że to było złe, choć wciąż popełniają te same błędy.
Można nas porównać do luster, które są wokół nas. W każdym z nich jesteśmy, ale mamy zupełnie inne charaktery. To znaczy, że potrafimy być dobrzy, źli, smutni, weseli, umiemy pomagać, ale jednocześnie jesteśmy leniwi i czasem brak nam szacunku do innych. Według mnie nie ma człowieka dobrego lub złego, bo każdy jest taki i taki, jednak czasem większość naszych luster jest 'zbitych', czyli popełniamy więcej błędów niż dobrych rzeczy (świadomie lub nie).


Dlatego też nie powinniśmy się złościć na osoby (zwłaszcza te bliskie), które uświadamiając nam pewne rzeczy, chcą dla nas dobrze. Na pewno nie raz spotkałeś się z taką sytuacją, że Twój przyjaciel, mama, kuzyn, zwykła osoba w sklepie zwróciła Ci uwagę, że coś było nie na miejscu i źle postąpiłeś. A Ty za pewne lekko się zdenerwowałeś, bo uważałeś to za słuszne zachowanie. Ale po chwili dochodzisz do wniosku, że może ta osoba ma rację i rzeczywiście mogłeś zachować się inaczej, lepiej.
Tak właśnie działa cały mechanizm życia, gdyż każdy ma wady, zalety, wszyscy popełniamy błędy i nie zawsze je naprawiamy. Dlatego może warto postarać się to zmienić, bo inaczej stoimy w miejscu. Pójście prostą drogą w dobrą stronę jest możliwe tylko wtedy, gdy sami tworzymy sobie taką drogę. A jak wiadomo, w życiu trzeba sobie radzić samemu, a rodzina, przyjaciele to tylko ewentualna pomoc, gdy jest naprawdę trudno.


10 komentarzy:

 1. Właśnie, trzeba liczyć na siemie. Pięknie :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Taak, czasami zdarza mi się obrazić na mamę, bo zwróciła mi uwagę, a ja mam to do siebie, że jestem nieco przemądrzała i uparta, więc nierzadko wynikają z tego powodu kłótnie. Ale staram się brać jej uwagi do siebie.

  Pozdrowionka,
  b l a c k e l e y

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie :)
  możesz poklikać w ostatnim ? https://marrstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Każda krytykę warto przemyśleć, bo niekiedy jest ona tą obiektywną. Świetne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie raz człowiek się przekona w życiu, że może liczyć tylko na siebie.. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gorzej jeśli te osoby chcą dobrze tylko dla siebie i załamuję nas, aby poprawić sobie humor ;/
  M.Ó.J B.L.O.G!
  Co powiesz na wspólną obserwacje?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokladnie, swietnie napisalas ten post. Ładnie Ci w tej stylizacji.
  Pozdrawiam i zapraszam http://liisiialy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasami nie potrafimy zaakceptować tego, że ktoś nam zwraca uwagę, zapominając o tym, że może ta osoba, jednak ma rację :).

  pozytywnarealistka.blogspot(klik)

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz rację każdy z nas ma wady i zalety, tak jak każdy popełnia błędy. Śliczne zdjęcia ;) Obserwuję ;D
  Pozdrawiam ♥ #Smile
  Nasz blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 10. ładne zdjęcia !

  http://adrianainlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń