2016/05/20

"Prawdziwym bogactwem jest to, kim jestem, a nie to, co mam"
 

XXI w. polega głównie na ocenianiu ludzi poprzez rzeczy materialne, tj. iphony, markowe ciuchy, drogie kosmetyki, biżuterie. Często z góry oceniamy przewidywany przez nas charakter takich osób. Dla niektórych są oni na pewno wspaniałymi ludźmi z mniej lub bardziej prawdopodobną świetlaną przyszłością. Dla innych są to nic nie znaczące zakochane w sobie narcyzy.
A mówimy tutaj tylko (a może aż) o ludziach. Uroda i ciało nasze będzie się zmieniać, biżuteria może pokryć się rdzą, a wszystkie pieniądze,
 które tak rozprzestrzeniają się we wszystkich sklepach mogą zniknąć ze względu na źle popełniane decyzje w życiu albo nagłe zmiany w kraju czy na świecie. Charakter i to kim się jest powinno być naszym priorytetem w relacjach międzyludzkich.
Wstydzimy się czasem z kimś rozmawiać publicznie, mimo że na prywatnych spotkaniach normalnie rozmawiamy. Czyli sami mamy ochotę przebywać z może gorzej wyglądającą, biedniejszą osobą, ale nieco gorzej znosimy to, gdy inni mają o tym wiedzieć. Tak też nie powinno być.
Wydaję mi się, że największy problem z tym mają dzieci z podstawówki, może czasami w gimnazjum też takie sytuacje mają miejsce, ale raczej nieliczne ślady zostają po tym.
Dorastamy, z wiekiem dużo więcej rozumiemy o życiu, znajdujemy swoją priorytety, którymi się kierujemy, chcemy, by świat był lepszy, a nie spadał w dół. Dlatego właśnie bogactwem jest to, kim się jest, a nie to, co się posiada.
 
 
 

 

8 komentarzy:

 1. Coraz więcej ludzi jest bardziej płytka niż się wydaje, uważają że pieniądze drogie markowe ubrania, telefony czy kosmetyki zrobią z nich ludzi sukcesu i tych z którymi chętnie będzie się przebywać. Myślę że ludzie sami się napędzają takim myśleniem. Coraz mniej jest ludzi, którzy nie doceniają swoich własnych wartości bez tych wszystkich drogich i modnych rzeczy. Trzeba pamiętać, że pieniądze nie dadzą nam wszystkiego w życiu one są tylko dodatkiem do lepszego życia.
  Pięknie wyglądasz, a sweterek obłędny :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. cudnie wyglądasz. I zgadzam się z tytułem, prawdziwym bogactewem jesteśmy my sami, jeśli my będziemy dobrzy nie bedzie nam nic potrzebne, by się poczuć lepiej

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie! Najbardziej cenne jest wnętrze człowieka :D


  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się z Tobą jak najbardziej!

  zapraszam do mnie:
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie warto oceniać po wyglądzie. Śliczne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Święte słowa :) Bardzo mądrze piszesz, ale ludzie chyba nigdy nie nauczą się, że prawdziwe bogactwo jest w środku człowieka, a nie w portfelu.

  Pozdrawiam gorąco ♡♡♡
  MADEMOISELLE BLOG

  OdpowiedzUsuń